Indie

Indie – zdjęcia z podróży.

Indie są zdecydowanie moją ukochaną destynacją. Z racji tego, że są kolebką jogi, ale też dlatego że są takie barwne i odmienne kulturowo.

Kocham je za intensywność doznań, których dostarczają – za te kolory, kwiaty, kadzidła, a nawet za ten hałas, który zmusza mnie pracy nad wycofywaniem zmysłów. Kocham je też za ludzi, którzy choć niewiele posiadają, to potrafią cieszyć się życiem takim, jakim jest. Tak jakby wiedzieli, że radość jest właśnie tym czymś, czego nikt im nie może zabrać i czym zawsze mogą się podzielić z innymi.

Lubię powracać do Indii zarówno w celach turystycznych, jak i w celach edukacyjnych, ponieważ w południowych Indiach w mieście Mysore, w stanie Karnataka, mieści się naczelna szkoła systemu Ashtanga Jogi – Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Institute, do której jeżdżę, aby doświadczać intensywnej praktyki.

Indie są tak rozległe i różnorodne, że ciągle jeszcze nie czuję, żebym je dobrze poznała, więc w celach edukacyjnych i turystycznych będę do nich powracać na pewno jeszcze nie raz.

Fotogalerie (kliknij na link, żeby otworzyć całą galerię):

Kolory Indii
Twarze Indii
Ulice Indii
Zwierzęta Indii
Smaki Indii
Świątynie Indii
Buddyzm Indii

Dodaj komentarz