O mnie

Kim jestem?

jestem

1. Jestem joginką. To oznacza, że regularnie praktykuję asany, ale także że prowadzę jogiczny tryb życia i stosuję jogiczne podejście do świata i ludzi na co dzień.

2. Jestem nauczycielem jogi. To oznacza, że prowadzę zajęcia jogi: ashtanga joga, joga rozciągająca, joga flow i yin joga, ale także że staram się pokazywać i przekazywać innym jogiczne podejście do życia i postrzegania świata.

3. Jestem tancerką. A to oznacza, że kocham tańczyć i aktualnie tańczę 3-4 razy w tygodniu CI – Improwizację Kontaktową i Ecstatic Dance.

4. Jestem socjologiem. To oznacza, że ukończyłam studia magisterskie socjologii w zakresie stosowanych nauk społecznych.

5. Jestem psychologiem. To oznacza, że ukończyłam studia magisterskie psychologii oraz szkolenie z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu, a w praktyce, że pewnie trochę lepiej rozumiem świat i ludzi.

6. Jestem uczniem. To oznacza, że nieustannie uczę się każdego dnia poznając wiedzę tak zwaną książkową, ale także ludzi, świat i siebie.

7. Jestem podróżnikiem. To oznacza, że uwielbiam poznawanie nowych miejsc oraz zmiany perspektywy i dystans do świata, jakie dają podróże.

8. Jestem też fotografem. To oznacza, że z pasją fotografuję joginów oraz ludzi i miejsca, które odwiedzam podczas podróży.

9. Jestem dzieckiem. To oznacza, że jak dziecko bawię się AcroYogą i Aerial Yogą na co dzień po prostu cieszę się życiem 🙂

 

Jestem joginką – Moja praktyka jogi

Moją własną ścieżką jest dynamiczna forma jogi. Początkowo była to tradycyjna Ashtanga Vinyasa Yoga, ale aktualnie praktykuję według mojej własnej sekwencji. Moja sekwencja inspirowana jest Ashtangą, ale dostosowana do moich potrzeb.

To, że jestem joginką pomaga mi dbać o zdrowie ciała, ale także i ducha. Praktyka jogi, jest dla mnie jak higiena ciała, która pomaga mi uwolnić się od napięć. Joga pomaga mi zachowywać większy spokój i dystans wobec tego, co mnie otacza i jednocześnie wierzyć, że wszystko dzieje się tak, jak być powinno.

To moja codzienna medytacja, która daje mi energię i radość życia, poczucie wolności i lekkości, ale też jest wspaniałą formą pracy ze sobą, ze swoimi ograniczeniami, słabościami, lękami i wymówkami.

Dynamiczna praktyka jogi jest dla mnie najbardziej odpowiednia, ale stosuję również łagodniejsze formy jogi, jako praktyki uzupełniające, takie jak łagodną jogę rozciągającą, rozluźniającą jogę flow oraz statyczną jogę yin, która rozciąga i regeneruje tkankę łączną.

Dla zabawy i sprawności ciała ćwiczę też Acro Yogę i Aerial Yogę.

Może zabrzmi to nieco patetycznie, ale joga zmieniła mnie i moje życie dlatego postanowiłam dzielić się nią z innymi.

Zapraszam do wspólnej podróży!

Namaste 🙂

Dodaj komentarz