Mata do jogi Decathlon – recenzja

Mata do jogi Decathlon (Domyos)

Jeszcze nie tak dawno mówiłam, żeby kupować maty do jogi tylko od producentów, którzy specjalizują się w produkcji mat do jogi, bo tylko oni naprawdę wiedzą, jak praktyka jogi wygląda, i jakie są potrzeby osób praktykujących. Maty kupowane w sklepach sportowych były zwykle zbyt miękkie, przez co nie zapewniały stabilności, albo zbyt śliskie, przez co nie zapewniały przyczepności.

Teraz jednak zmieniłam zdanie po przetestowaniu maty do jogi wyprodukowanej przez Decathlon. Mata ta w niczym nie ustępuje innym profesjonalnym matom do jogi, nawet tym najdroższym, jak Liforme czy Lululemon. A do tego, za co należą się firmie Decathlon ogromne brawa, jest co najmniej o połowę od nich tańsza!

Mata do jogi Yoga Studio Domyos – (Decathlon)

Wygląd: Mata dostępna jest aktualnie kolorze ciemno szarym i jasno różowym.

Faktura i przyczepność: Z dwóch stron ma różne powłoki i na obu jej stronach można ćwiczyć. Z jednej strony jest to powłoka poliuretanowa, która jest gładka i miła w dotyku. Ma właściwości klejące, które zapewniają znakomitą przyczepność zarówno dla osbób, które się intensywnie pocą, jak i dla tych, które nie pocą się wcale. Z drugiej strony maty znajduje się powłoka kauczukowa, która jest bardziej chropowata. Zapewnia bardzo dobrą amortyzację i przyczepność do podłoża. Na tej stronie również można ćwiczyć i będzie sprawdzała się tak, jak inne kauczukowe maty. Czyli trochę szorstka faktura, która ma bardzo wysokie właściwości antypoślizgowe od początku do końca praktyki.

Wytrzymałość: Mata jest gruba i wytrzymała. Niestety nie mogę jeszcze powiedzieć, jak się sprawdza po kilku latach praktyki. Mogę jednak podejrzewać, że tak jak we wszystkich tego typu matach, powłoka antypoślizgowa będzie się z czasem wycierać. Dotyczy to jednak absolutnie wszystkich profesjonalnych mat tej konstrukcji. Na szczęście jest też świetna powłoka kauczukowa, na której również można ćwiczyć, i która nie będzie się wycierać.

Wymiary: Mata ta ma 5 mm grubości. Jest nieco dłuższa niż standardowe maty, bo ma 185 cm długości. Jest też nieco szersza, bo ma 65 cm szerokości. Dzięki większym rozmiarom będzie odpowiednia również dla trochę wyższych osób.

Waga: Jak na solidną matę przystało waży 2,3 kg.

Higiena: Maty nie można prać w pralce. Można ją przecierać ściereczką namoczoną wodą z octem, albo specjalną mgiełką z olejkami eterycznymi, którą również można kupić w sklepie Decathlon.

mata do jogi Decathlon

Inne zalety:

– Do maty dołączony jest pasek, którym można spiąć matę i dzięki któremu można nosić ją na ramieniu, bez konieczności używania pokrowca.

– Mata ma narysowane linie, które ułatwiają prawidłowe ustawienie się w pozycjach.

– Mata ma przyjazne, motywujące napisy: Inhale serenity, exhale stress. Inhale flexibility, exhale rigidity. Inhale strength, exhale weakness. Inhale courage, exhale doubt.

Minusy:

– Mały wybór kolorystyczny, choć mam nadzieję, że się to zmieni.

– Od spoconych dłoni, czy stóp pozostają ciemniejsze ślady, co może dla kogoś wpływać ujemnie na estetykę. Mi osobiście to nie przeszkadza, bo te ślady odparowują. Trzeba jednak uważać, żeby nie smarować rąk kremem przed wejściem na matę, bo tłuste plamy pozostają. Minus ten dotyczy jednak wszystkich mat o podobnej konstrukcji, niezależnie od ceny maty i producenta.

Cena: 220 zł

Podsumowując jest to naprawdę świetna mata i jeszcze raz ogromne brawa dla Decathlonu za jej produkcję i sprzedaż w tak przystępnej cenie. Dla porównania bardzo podobne maty Liforme kosztują prawie 500 zł.

2 myśli na temat “Mata do jogi Decathlon – recenzja

    1. Hmmm nie wiem, jak ją dokładniej opisać, ma dokładnie taką nazwę i wygląda tak, jak na zdjęciu 🙂

Dodaj komentarz